Červené, modré, růžové, fialové, puntíkaté, tygrované nebo kostkované. Fantazii se v dnešní době meze nekladou. Ale jaké se vám líbí úplně nejvíce? Vyberte si a můžete hned začít kombinovat.

Podzim je období módních oversized svetrů a šatů, a k barevným punčochám se při této příležitosti nejvíce hodí všechny odstíny šedé, případně černé. Pletené, bavlněné a svetrové šaty jsou nejen příjemné, ale i praktické.

Barevné a vzorované punčochy nekombinujte příliš aktivně s jinými barvami. Málokdo se totiž umí trefit takzvaně „do černého”, a tak celek může v některých případech působit chaoticky.

Rozverná růžová

Kombinace šatů a tenisek je v poslední době velice moderní. Vyzkoušejte, jak by sedla vám. K tomuto účelu skvěle poslouží puntíkaté šaty, růžové silonky a sportovní tyrkysové tenisky s růžovým proužkem. Sportovní eleganci doplňte květovanou šusťákovou bundou.


V silonkách do kanceláře

Barevné silonky do práce? Proč ne! Volte kombinaci ombré dlouhých svetrových šatů s černobílým kardiganem. Kabelka by měla být spíše elegantní, a co se týče bot, pokud to práce vyžaduje, obujte podpatky. Zajímavým doplňkem by mohly být černobílé lodičky z dílny slavného návrháře, které na sebe okamžitě strhnou pozornost. V kombinaci s fialovou barvou na noze dokonale vyniknou.


Symbióza vzorů

Do sychravých podzimních dnů se skvěle hodí následující model, kde se velice jemně a s citem protínají dva velmi výrazné prvky: zvířecí motiv a kostky. Základem je šedá a černá barva, která je půl na půl promítnutá jak na šatech, tak i na kotníkových botách na podpatku. Silonky se zvířecím vzorem budou vypadat skvěle a společně s kárem na kabátu nadělají spoustu parády. Pozor však na doplňky! Šálu neberte barevnou, držte se u černé nebo šedé barvy.

Leopardí silonky Calzedonia, xx Kč. Šaty Lindex, 899 Kč. Károvaný kabát C&A, 1498 Kč. Boty Calvin Klein, za prodává Destroy.

Puntíky na párty

Puntíky vyneste na párty s vtipným trikem. Doplňte klidně zlatými výraznými šperky a botami na podpatku v originálním surovém designu. Pokud bude chladno, nezapomeňte leopardí kulich. Ve stejném zvířecím stylu může být i kabelka či psaníčko do ruky.

Puntíkaté silonky Calzedonia, xx Kč. Vtipné oversized šaty Tamsin London, 880 Kč. Boty Baťa, 2499 Kč. Prsten New Yorker, 109 Kč. Čepice New Yorker, 179 Kč.